Mów po polsku! – Pogotowie Językowe

Mów po polsku! – Pogotowie Językowe

w lipcu i sierpniu w poniedziałki i wtorki w godzinach od 13:00 do 16:00

Rynek

Od 11 lipca do końca sierpnia, w ramach akcji „Mów po polsku!”, na opolskim Rynku będzie stacjonować Pogotowie Językowe. Jeden z drewnianych domków Urzędu Miasta Opola przemieni się w przychodnię, w której będziemy dbać o zdrowie naszej polszczyzny. W każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 13:00 do 16:00 będą tam pełnić dyżury bibliotekarze zaopatrzeni w słowniki i laptopy. Będziemy udzielać pomocy językowo zagubionym mieszkańcom, uczyć korzystania z różnych słowników, przekazywać ciekawostki o języku, badać etymologię słów, uświadamiać, jak za pomocą Internetu radzić sobie z wątpliwościami językowymi.

Przypominamy również, że przez cały czas trwania projektu można przysyłać do nas zdjęcia z wytropionymi błędami językowymi w przestrzeni miasta. Będziemy namawiali autorów „językowych wpadek” do zmiany na formy poprawne. Na wiadomości czekamy pod adresem promocja@mbp.opole.pl.

Dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – Dodaj do ulubionych 2016.