Mów po polsku 2 – Zróbmy sobie zdjęcie z językiem! ;P

Biblioteka Główna - Hol

Mów po polsku 2 - Zróbmy sobie zdjęcie z językiem! ;P

Mów po polsku 2!

Zróbmy sobie zdjęcie z językiem! ;P

17 maja 2017 (środa), godz. 13:00

spacer ulicami Opola, rozpoczęcie wydarzenia – Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4

W maju w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu rusza druga edycja projektu „Mów po polsku!”, w ramach którego chcemy promować poprawną polszczyznę i rozwijać zainteresowanie językiem ojczystym. Przed nami rozmaite warsztaty, spotkania z językoznawcami i quizy dla dzieci. Realizację projektu rozpoczniemy od… happeningu! To określenie już w zeszłym roku okazało się kontrowersyjne, ale dzięki niemu udało sprowokować do dyskusji na temat poprawności językowej. Rozmawiajmy jak najwięcej!

17 maja po raz kolejny zapraszamy do udziału w happeningu Mów po polsku! Tym razem wybierzemy się na spacer po ulicach Opola z polaroidem i stworzymy przenośną fotobudkę. Przygotujemy tabliczki językowe i zabawne gadżety nawiązujące do charakterystyki naszego języka, z których każdy będzie mógł wybrać te najciekawsze i uwiecznić się na fotografii. Wspólna zabawa będzie okazją, by porozmawiać o języku i o tym, jakie wydarzenia jeszcze przed nami.

Wypatrujcie nas na ulicach Opola!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.