Moimi oczami malowane – świat w twórczości dzieci z autyzmem. Wystawa prac przedszkolaków.

04/04/2023, godz. 14:00 - 18/04/2023

Biblioteka Główna - Wypożyczalnia dla Dzieci (Pokój Bajek)

Wystawa

Moimi oczami malowane – świat w twórczości dzieci z autyzmem. Wystawa prac opolskich przedszkolaków.

Wernisaż 4 kwietnia 2023, godz. 14:00

I piętro przed Pokojem Bajek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 17.04.2023

Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. CARL G. JUNG

Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców był diagnozowany u nich cztery razy częściej niż u dziewczynek. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Jest kolorem solidarności i symbolem nadziei.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który rozpoczyna miesiąc wiedzy na ten temat. W związku z tym, społeczność Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 w Opolu od kilku lat przyłącza się do akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. W jej ramach organizowana jest co roku wystawa prac dzieci z autyzmem z opolskich przedszkoli. Tegoroczna edycja nosi tytuł: „Moimi oczami malowane – świat w twórczości dzieci z autyzmem”. Działanie ma na celu rozwijanie zainteresowań plastycznych, oraz promowanie twórczości plastycznej dzieci z autyzmem. Umożliwia dzieciom, oprócz odczuwania radości związanej z aktem tworzenia, poczuć satysfakcję z realizacji własnych dokonań twórczych. Prezentacja ich prac na wystawie jest częścią procesu rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych.