MIĘDZYPOKOLENIOWY FESTIWAL LITERATURY DZIECIĘCEJ W OPOLU

15 czerwca 2019 (sobota) / godz. 10:00 – 15:00
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4

ZAPISY na stronie: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-opole/

Już 15 czerwca Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej przyleci do Opola!
Nie możecie tego przegapić!

Program:

godz. 10:30 – 11:30 / MBP
Spotkanie z Tomaszem Jastrunem, autorem książek Antoś i jeszcze ktoś oraz Antek i przyjaciele

Jeśli uważacie, że w Waszej szkole czasem zdarzają się rzeczy niezwykłe, przeczytajcie przygody Antka i jego przyjaciół! Tam zdarzyć się może dosłownie wszystko. Podczas spotkania mamy zamiar zapytać autora skąd czerpał inspiracje; czyżby bywał w szkole niezbyt grzecznym chłopcem?
wiek: 7-10

godz. 12:00 – 13:30 / Sala Konferencyjna MBP
Co możemy stworzyć, wycinając papier? – warsztaty poprowadzi Taro Miura

To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy wyłącznie od fantazji twórcy czy twórczyni. Taro Miura potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczne światy zwierząt, ludzi i przedmiotów i od wielu lat inspiruje do tej sztuki również dzieci.

Podczas zajęć dzieci wybiorą papier w ulubionych kolorach, przygotują różne figury geometryczne i wyczarują z nich wspaniałe kolaże. Zabawa będzie oparta na niespodziance: dzieci nie będą na początku wiedziały, jaka postać czy rzecz zostanie stworzona podczas zajęć.

Zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą, dzieci w wieku od 5 lat w towarzystwie dorosłych, które będą polegały na tworzeniu kolorowych kolaży.

Taro Miura do Polski przyjedzie w połowie czerwca na zaproszenie Festiwalu Literatury dla Dzieci, Muzeum Manggha i wydawnictwa Tako.
wiek: 5-8

godz. 13:30 – 15:00 / Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek (I piętro)
WARSZTATY PLASTYCZNE DZIKIE KOLORY  z Marianną Oklejak ilustratorką przygód Basi ( 1-5 lat)

Warsztaty inspirowane serią książeczek dla najmłodszych z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak. Do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Podczas warsztatów zbadamy skąd się biorą kolory, co znaczą, z czego możemy je zrobić. Będziemy eksperymentować z niepozornymi roślinami i z ekofarbami