Miedzianka Po Drodze

31/08/2022, godz. 00:00

Plac przed MBP

Miedzianka Po Drodze

Miedzianka Po Drodze – wędrowny festiwal literacki – czwartego dnia trasy przybywa do Opola.

Zapraszamy do rozmowy o literaturze niepraktycznej. W programie spotkania z autorkami i autorami, koncert i wydarzenia specjalne. Wstęp wolny!

PROGRAM FESTIWALU 31 SIERPNIA

31 sierpnia – Plac Wolności

➔ 12:30 – 14:30 warsztaty Be.Eco „Jak zrozumieć bioróżnorodność i kształtować wrażliwość ekologiczną”
➔ 14:30 – 15:45 z Filipem Springerem rozmawia Wojciech Szot
➔ 15:45 – 17:00 #solidarnizUkrainą – Pisarze i pisarki na wojnie – opowiada Witold Szabłowski
➔ 15:45 – 17:15 Lekcja poezji z Wojciechem Bonowiczem
➔ 17:00 – 18:15 z Jarosławem Mikołajewskim rozmawia Mariusz Szczygieł
➔ 18:15 – 19:30 z Barbarą Klicką rozmawia Sylwia Chutnik
➔ 20:00 – 21:00 koncert Michała Zygmunta
➔ 21:00 – 22:00 Wydarzenie plenerowe: Latarnicy i Latarniczki – goście festiwalu czytają publiczności, publiczność czyta gościom.
➔ ponadto:
Kino Letnie Deloitte
strefa dziecięca Naszej Księgarni i Etnowarsztatów
mobilna księgarnia Wrzenie Świata
foodtrucki.
Program może ulec drobnym zmianom.
Gospodarzem tego przystanku festiwalowej trasy jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, a partnerem festiwalu Miasto Opole.
***
Festiwal Miedzianka po Drodze organizowany jest przez Fundację Instytut Reportażu w Warszawie.
Partnerami festiwalu są: Fundacja Deloitte Polska, Audioteka, Campiri, Agencja Autorska „Opowieści”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Concordia Design, Vita-Medica, Flokk, Profim, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Arena Gliwice, Miasto Gliwice, Miasto Nysa, Miasto Opole, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Hotel Mikulski, Restauracja Etiuda, Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska oraz Koalicja Letnich Festiwali Literackich.
Gospodarzami na trasie festiwalu są: Centrum Kultury Victoria, Miasto Racibórz, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Miasto Pleszew, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie, Zajezdnia Kultury oraz Gmina Tarnowo Podgórne.
Współpraca merytoryczna: Amnesty International Polska, Greenpeace Polska
Patroni medialni: Pismo, Radio 357, National Geographic Traveller, Noizz, Nowiny Gliwickie, CCM Radio, Raciborska Telewizja Kablowa, Nowiny.pl oraz Dzisiaj w Gliwicach