Maska – wystawa studentów ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki UO

Wystawa studentów ll roku Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuki UO
14 maja 2020 | Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4
Wystawę może jednocześnie oglądać maksymalnie 5 osób

Wystawę można oglądać do 6 czerwca 2020 r.

Wystawa jest odpowiedzą na otaczającą nas rzeczywistość, stan zagrożenia, izolacji i samotności. Przed studentami postawiono zadanie by zinterpretować przeciwwirusową maskę. Jednym z wymogów było, aby stworzony podczas zajęć z rzeźby obiekt stał się użyteczny i można go było nosić. W większości prac dostrzegamy konflikt pomiędzy funkcjonalnością a formą plastyczną, strachem a żartem. Twórcze poszukiwania prowadziły w różne rejony, od tęsknoty za naturą i uświadomienia sobie jak bardzo jej potrzebujemy, do postapokaliptycznych wizji końca świata. Maski stały się w ostatnich miesiącach elementem naszego życia, trochę okradają nas z tożsamości, te prezentowane na wystawie są wynikiem indywidualnych przemyśleń i konfrontacji z problemem dotykającym nas wszystkich.

W Galerii Zamostek wystawa prezentowana jest w formie dokumentacji fotograficznej wraz z opisami koncepcji autorów. Ekspozycję można również obejrzeć online na profilu facebookowym MBP:

W wystawie udział biorą studenci ll roku Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki UO.

Zadanie realizowane pod opieką dr Ignacego Nowodworskiego w ramach zajęć rzeźby.