Marathon Man / Wielki Kanon Filmowy made in USA

Dla wszystkich

Marathon Man / Wielki Kanon Filmowy made in USA

Wielki Kanon Filmowy Made in USA / 2017

W ramach programu Ameryka w Twojej Bibliotece przygotowaliśmy pokazy dziewięciu ważnych i ciekawych filmów amerykańskiej produkcji. Poznaj nasz subiektywny wybór amerykańskiej klasyki! Każdy seans poprzedzony będzie prelekcją – pełną ciekawostek na temat twórców i smaczków z planu filmowego.

Wstęp darmowy!

W kolejnej odsłonie – Marathon Man
reż. John Schlesinger

Zdobywca Oscara, Dustin Hoffman („Rainman”), wciela się w rolę sympatycznego studenta, zapalonego tytułowego maratończyka, który przypadkiem zostaje uwikłany w morderczą intrygę, uknutą przez hitlerowskiego zbrodniarza, Christiana Szella. Za swą kreację sadystycznego Szella, używającego dentystycznych instrumentów jako narzędzi tortur, Laurence Olivier otrzymał nominację do Oscara. Film wyreżyserował John Schlesinger, który zgromadził na planie gwiazdorską obsadę, w tym Roya Scheidera i Williama Devane’a.
[opis dystrybutora dvd]

Obejrzycie z nami:

Mystic River, reż. Clint Eastwood

Citizen Kane, reż. Orson Welles

Marathon Man, reż. John Schlesinger

It Happened One Night, reż Frank Capra

Vanishing Point, reż. Richard C. Sarafian

Bowling for Columbine, reż. Michael Moore

Jezebel, reż. William Wyler

I Confess, reż. Alfred Hitchcock

The People vs. Larry Flynt, reż. Milos Forman

O ewentualnych zmianach repertuarowych poinformujemy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz na Facebooku