Wczytuję mapę...

Małe formy – wystawa obrazów Mariusza Kuli

Data i godzina wydarzenia
03/09/2021, godz. 18:00 - 17/09/2021

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Fotogaleria

Kategoria
Wystawa

Małe formy – wystawa obrazów Mariusza Kuli

Małe formy – wystawa obrazów Mariusza Kuli
3 września 2021 | 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 17.09.2021

Akwarele Mariusza Kuli zwracają uwagę swoją lekkością i nastrojem chwili. Autor stosując efekt rozmycia igra ze światłem i cieniem, a także tworzy wyjątkowe przestrzenie. Najczęstszym tematem obrazów Kuli są pejzaże miejskie przedstawiające monumentalne budynki. W inspirowanych metropolią oraz lokalną przyrodą akwarelach znaczącą rolę odgrywa pogoda (deszcz, wiatr, śnieg); to ona wprowadza poczucie ulotności, które zostało utrwalone na obrazach.

Akwarela wymaga zarówno doskonalenia się w technice jak i w sposobie myślenia. To nie jest farba kryjąca, nie da się raz położonej plamy zamalować inną bez straty dla końcowego efektu. Umiejętność malowania w tej technice przychodzi z kolejnymi zamalowanymi arkuszami papieru. Najpierw trzeba zostać bardzo dobrym rzemieślnikiem, by finalnie stać się artystą…

– Mariusz Kula

Mariusz Kula – malarz, ilustrator, grafik komputerowy. Absolwent Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek International Watercolor Society Polska oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Jego prace dostępne są w galerii Art in House oraz Personal Art.