Wczytuję mapę...

Magdalena Poprawka – Magic Gardens – wystawa ceramiki

Data i godzina wydarzenia
04/03/2019, godz. 00:00 - 30/03/2019

Lokalizacja
Filia nr 17

Kategoria
Wystawa

Magdalena Poprawka - Magic Gardens - wystawa ceramiki

Magdalena Poprawka – Magic Gardens – wystawa ceramiki
Od 4 marca do 30 marca 2019 r.
Filia nr 17, ul. Skautów Opolskich 10

Wstęp wolny

 

Magic Gardens jest pracownią autorską, istniejącą od 2011 roku, która projektuje przestrzeń zieloną oraz ceramikę. Magdalena Poprawka, z wykształcenia przyrodnik i architekt krajobrazu, z zamiłowania do gliny od 8 lat również ceramik.

Autorka o sobie:

Ceramika stała się częścią mojego zawodowego życia. Z gliny mogę zrobić wszystko, co sobie wyobrażę. Jest dopełnieniem otoczenia, w którym przebywamy. Jest tym małym szczegółem, kropką nad „i” wykańczającą projekty ogrodów lub przestrzeni, którą mam do zagospodarowania. Łącze te dwa tematy w autorskich projektach. Szukam nowych pomysłów w przyrodzie, a ceramika sama komponuje się w przestrzeń. Na co dzień korzystam głównie z gliny szamotowej, ze względu na jej zewnętrzne zastosowanie. Jest odporna na mróz, co idealnie sprawdza się w ogrodach naszego klimatu.

Glina to idealny materiał, z którego można zrobić niemalże każdą rzecz do domu. Korzystam z niej na warsztatach i pokazach z kołem garncarskim, propagując ginące zawody, jakim jest garncarstwo i sztuka ludowa.