Let’s speak IT #1 | Meetup dla programistów

Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Wstęp wolny!

Let’s speak IT #1:

Michał Wilk i Marcin Rzepiel opowiedzą Wam co nieco o sposobach działania Node.js oraz technikach używanych przy tworzeniu serwerowych aplikacji JavaScript. Przedstawią też jak szybko i prosto zbudować API w oparciu o framework Express.js.

• Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten.

Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewielu go widziało. Uważany jest za trudny wzorzec architektoniczny, nadający się do specyficznych rozwiązań. W swoim wystąpieniu Oskar Dudycz pokaże, że wbrew potocznej opinii jest to dosyć prosty wzorzec dający duże możliwości, np.: lepsze zrozumienie domeny biznesowej, elastyczność, możliwość poruszania się w czasie, powrotu do specyficznego miejsca w systemie, audytowalność. Zaprezentowane to zostanie na konkretnej aplikacji używającej Marten z .NET Core, a dodatkowo okraszone będzie dozą CQRS i DDD.