Letnie impresje – wernisaż wystawy sekcji plastycznej „Akwarele”

15/07/2019, godz. 18:00 - 17/08/2019

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Letnie impresje – wernisaż wystawy sekcji plastycznej „Akwarele”

15 lipca 2019 (poniedziałek) / godz. 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 17 sierpnia 2019

Sekcja plastyczna „Akwarele” przy Uniwersytecie III Wieku została założona w 2003 roku przez Jerzego Kamińskiego, który prowadzi zajęcia z malarstwa. Sekcja prezentowała swoje prace między innymi w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu”, Muzeum Wsi Opolskiej, Galerii Sztuki Współczesnej „Aneks” w Opolu, Klubie Akademickim Uniwersytetu Opolskiego, Publicznej Szkole Podstawowej w Szczedrzyku, Domu Kultury w Ozimku, Strzeleckim Ośrodku Kultury oraz Filharmonii Opolskiej. Obecnie w sekcji jest 27 osób.

Podczas wystawy będzie można obejrzeć prace Teresy Besz, Renaty Blicharz, Marii Caban, Władysławy Dobrzyńskiej, Barbary Dragun, Barbary Kilianowicz, Zofii Kosielskiej, Marii Maruszak, Marii Pawlikowskiej, Krystyny Pierszkały, Danuty Płonki, Teresy Sojki, Lucyny Stefaniak, Krystyny Sypiańskiej, Czesławy Szlązak, Wandy Sztogryn, Anny Świerc, Haliny Veres, Krystyny Żarskiej oraz opiekuna sekcji – Jerzego Kamińskiego.