„Książka artystyczna” – wystawa prac studentów Katedry Projektowania Graficznego

12/05/2016, godz. 18:00 - 07/06/2016

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Wystawa

Wernisaż: 12 maja 2016, godz. 18.00

Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

Warsztaty „Introligatorstwo jako rzemiosło artystyczne. Książka pokazana pod katem zdobnictwa opraw i inspirowana rozwojem tego rzemiosła na przestrzeni wieków” odbyły się na przełomie roku 2012 i 2013. Były skierowane do studentów Katedry Projektowania Graficznego ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. Poprowadziła je absolwentka Wydziału Grafiki w Narodowej Akademii Sztuk Pięknych w Kijowie oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych Katia Zubakhina. Artystka podczas warsztatów dzieliła się z uczestnikami tajnikami niezwykle rzadkiej i ginącej już sztuki unikatowego zdobienia książki i przybliżała im dawne techniki introligatorskie. Studenci poznawali konstrukcję książki realizując własne autorskie pomysły. Efekty warsztatów prezentujemy już kolejny raz. Co może wyniknąć ze spotkania wyobraźni i rzemiosła? Zapraszam do obejrzenia wystawy!