Komiksy są super!

Biblioteka Główna - Hol

Dla dzieci, Wystawa

Komiksy są super!

Wystawa – Komiksy są super!

Komiksy, zawsze popularne, od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans.
To już nie tylko propozycja dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży.

Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą.

Oczarowani pracami polskich twórców, wyróżnionych w prestiżowym konkursie na komiks dla dzieci im. Janusza Christy dzielimy się z Wami zachwytem i zapraszamy do chwili refleksji.

Janusz Christa (1934–2008) to jeden z najwybitniejszych artystów w historii polskiego komiksu, twórca takich popularnych serii, jak Kajko i Kokosz, Kajtek i Koko, Gucek i Roch.
W 2013 roku wydawnictwo Egmont ogłosiło „Konkurs imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. Autorzy sześciu wyróżnionych prac otrzymali
propozycje stworzenia pełnowymiarowych albumów.

Organizatorzy: Fundacja Czas Dzieci i EGMONT Polska