Kolorem lśni podwodny świat – wernisaż wystawy Ilony Cieślak

9 września 2019 (poniedziałek) / godz. 18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 30 września 2019

Ilona Cieślak – częstochowianka. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką, fotografią i ceramiką. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Poza tym jest fotografem, ma też kilkuletnią praktykę jubilerską. Posiada wykształcenie artystyczne, skończyła też podyplomowe studia z Muzealnictwa na Wydziale Historycznym Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Bierze udział w plenerach malarskich. Swoje prace wystawiała w kraju i za granicą, m.in: w Australii, Hiszpanii, Czechach i Niemczech.

Ważniejsze wystawy indywidualne:

Klub Uniwersytetu Opolskiego (2009); Galeria „Wejściówka” – Częstochowa (2009); Galeria OPK Gaude Mater – Częstochowa (2007); Urząd Miasta w Byczynie (2012); Biblioteka Publiczna w Opolu (2013); Zamek w Linhartovy – Czechy (2014), Galeria Gazety Wyborczej „Wejściówka” (2016).