Kiedy twórca przychodzi na gotowe – spotkanie z Jackiem Podsiadłą

23/10/2019, godz. 18:00

Biblioteka Główna - Mediateka

Kiedy twórca przychodzi na gotowe - spotkanie z Jackiem Podsiadłą

Kiedy twórca przychodzi na gotowe
Spotkanie z Jackiem Podsiadłą
23 października 2019 (środa), godz. 18:00
Mediateka MBP (II piętro), ul. Minorytów 4

Wstęp wolny

Zapraszam na spotkanie pt. „Kiedy twórca przychodzi na gotowe”. Czy pisarzom wolno korzystać z gotowców? Jak podnieść do rangi sztuki śmieć podniesiony z ulicy? Jak zrobić wiersz ze strzępu rozmowy usłyszanej na tej samej ulicy? Czy artyści uliczni to artyści? Dlaczego kwadraty Malewicza mają być lepsze od moich kwadratów? Gdzie kończy się spryt, a gdzie zaczyna geniusz? Czy kopia może być lepsza od oryginału? O tym wszystkim będziemy głośno myśleć. Porozmawiamy o kolażach, cytatach, kryptocytatach, patchworkach, plagiatach i fejkach. Pochwalę się własnymi oszustwami i kradzieżami własności intelektualnej. W środę 23 października, w sali Mediateki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

– Jacek Podsiadło

Jacek Podsiadło (ur. 1964) – poeta, prozaik, tłumacz, felietonista. Jest laureatem licznych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Georga Trakla (1994), Nagrody Kościelskich (1998), Nagrody Czesława Miłosza (2000), Nagrody im. Wisławy Szymborskiej (2015) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2015) za całokształt twórczości.