Jeden kadr – wernisaż fotografii Piotra Witkowskiego

8 lutego 2023 | 14:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 28.02.2023

Prezentowane na wystawie zdjęcia powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem, który jest dla mnie autorytetem w dziedzinie fotografii również jako pedagog, twórca i współorganizator Opolskiego Festiwalu Fotografii. Jeden kadr nie jest cyklem fotograficznym, nie ma jednego wspólnego tematu. To luźne, pojedyncze kadry, które zwróciły moją uwagę.

– Piotr Witkowski

Piotr Witkowski w 2002 został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus.

W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”.  W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal – światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”.

Fotografią zajmuje się już od ponad 20 lat, z krótką przerwą. Wspomina, że pierwsze zdjęcie czarno-białe wywołał z pomocą dziadka, który zaszczepił w nim wrażliwość na obraz. Fotografia stała się jego życiową pasją i spełnieniem marzeń.