„Japońska kaligrafia – szczypta historii, teorii i praktyki” – warsztaty. Prowadzenie: Bartosz Jankoś

24/02/2023, godz. 17:00

Warsztaty

„Japońska kaligrafia - szczypta historii, teorii i praktyki” – warsztaty. Prowadzenie: Bartosz Jankoś

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
24 lutego 2023 (piątek), godz. 17:00
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 512-370-509

Zapisy na warsztaty zostały zakończone.
Osoby, które nie zdążyły wpisać się na listę uczestników warsztatów, nadal mogą przyjść i posłuchać wykładu.

Kanji, hiragana, katakana – brzmi jak coś bardzo skomplikowanego i tak samo wygląda! Pismo japońskie odzwierciedla półtora tysiąca lat historii, chińskich wpływów i przemian, które przechodziła japońska kultura.

Nasz gość, Bartosz Jankoś, który prowadzi szkołę języka japońskiego, opowie Wam o historii pisma z Kraju Kwitnącej Wiśni i poprowadzi Was po jego krętych ścieżkach – od zarania kultury japońskiej aż do dzisiaj. Jakim pismem posługują się współcześni Japończycy i czy słynna sztuka kaligrafii to tradycja ciągle żywa? Zapraszamy na warsztaty – spędzicie piątkowe popołudnie nad kartką papieru, z pędzlem i tuszem w ręce i przy ciekawej opowieści o Dalekim Wschodzie!