Wczytuję mapę...

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA! Jak przejąć kontrolę nad światem 2 – spotkanie z Dorotą Masłowską

Data i godzina wydarzenia
13/10/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Spotkanie

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA! Jak przejąć kontrolę nad światem 2 - spotkanie z Dorotą Masłowską

ZMIANA TERMINU SPOTKANIA!

 

WPADNIJ W BIBLIOSIEĆ
Jak przejąć kontrolę nad światem 2
Spotkanie z Dorotą Masłowską
Prowadzenie: Bartosz Suwiński

13 października 2020, g. 18:00  19 października 2020, g. 19:00

Transmisję spotkania będzie można obejrzeć w Sali konferencyjnej MBP

Obowiązuje reżim sanitarny oraz ograniczona ilość miejsc
Spotkanie odbędzie się wyłącznie on-line na Facebooku MBP

Jak przejąć kontrolę nad światem 2 to drugi tom głośnych tekstów Doroty Masłowskiej. Autorka pisze, m.in. o urzędzie pocztowym, kursie szycia, podróży, stypendium pisarskim i obyczajach pandemicznych. Teksty Masłowskiej na przestrzeni lat wyewoluowały w stronę autorskiego gatunku z pogranicza eseju, stand-upu i pamiętnika. Są to zapiski z gwałtownie przekształcającego się świata. Zarówno z tego wielkiego, jak i ze wszechświatów małych, rzadko zauważanych. Dorota Masłowska poddaje analizie rozmaite detale i sfery naszej codzienności, tworząc oryginalny zapis współczesnej obyczajowości, jednocześnie zabawny i bolesny.

Dorota Masłowska – ur. 1983, pisarka, autorka sztuk teatralnych, felietonistka, kompozytorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 2002 powieścią Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną. Debiutancka książka została  określona mianem „pierwszej polskiej powieści dresiarskiej” i przyniosła autorce Paszport „Polityki”. W 2005 roku ukazała się druga głośna powieść, Paw królowej, za którą pisarka otrzymała literacką Nike. W 2012 wydana została trzecia powieść Kochanie, zabiłam nasze koty.  W 2018 roku Masłowska powróciła z poematem Inni ludzie.

W roku 2013 ukazał się wywiad rzeka z autorką pt. Dusza światowa, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka Jak zostałam wiedźmą, zaś w 2015, 2017 i 2020 ukazały się trzy zbiory jej felietonów, kolejno: Więcej niż możesz zjeśćJak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu oraz Jak przejąć kontrolę nad światem 2. W 2014 Masłowska pod pseudonimem „Mister D.” wydała swój pierwszy album muzyczny – Społeczeństwo jest niemiłe.