Instrukcje związane z działaniem – wernisaż wystawy Magdy Wolnickiej

5 września 2022 | 18:00
Galeria Zamostek MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 28.09.2022

Wystawa jest częścią projektu łączącego sztuki wizualne, choreografię oraz projektowanie. Ma charakter eksperymentalny – służy nie tylko do prezentacji prac i dokumentacji ale jest też miejscem do działania. Tytułowe „instrukcje” poddaję swobodnej interpretacji. Tworzę własne zasady i przepisy. Zachęcam do wykonywania zadań, ciekawi mnie różnorodność odpowiedzi. Instrukcja jako obiekt-książka jest także mianownikiem łączącym projekt z przestrzenią wystawy –  galerią w bibliotece.

Wystawa powstała dzięki stypendium Marszałka Województwa Opolskiego „Marszałkowskie Talenty” i jest współfinansowana ze środków Województwa Opolskiego.

Magda Wolnicka – absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz studiów podyplomowych Interdisciplinary Printmaking in English na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Ukończyła dwa moduły kursu choreografii eksperymentalnej organizowanego przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Związana zawodowo z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, gdzie zajmuje się projektami kuratorskimi, projektowaniem graficznym i edukacją ruchową. Od 2015 roku performuje w spektaklach dla najnajmłodszej publiczności. Członkini nieaktywnej drużyny artystyczno-sportowej Saperki z Opola.