Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej – wystawa Adriana Schichty

Wystawa „Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej” Adriana Schichty

Wernisaż: 3 listopada 2016 (czwartek), godz. 18:00

Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 19 listopada 2016 roku.

„Inspiracje poezją Wisławy Szymborskiej” to cykl litografii, rysunków oraz grafik komputerowych. Wiersze poetki pobudzają wyobraźnię i przenoszą w świat prawd uniwersalnych, są szczere i cenne oraz porządkują własne myśli i poglądy. W motywach swoich prac Adrian Schichta łączy struktury amorficzne, nieregularne, z motywami form idealnych brył, zgodnie z przesłaniem autorki „obmyśla świat”. Buduje opowieść poprzez zestawienia rzeczy, zdarzeń i postaci, drobnych wyizolowanych fragmentów z życia, które łączą się znaczeniowo i tworzą nowy sens. Konstruuje dzieło zgodnie z obrazem świata poetki, który zakorzeniony jest w filozofii monad ‒ przekonań o istnieniu prostych, podstawowych jednostek, atomów natury, pierwiastków rzeczy, autonomicznych, zamkniętych, indywidualnych, niepodzielnych i niezdolnych do łączenia, mających świadomość, a w których przejawia się i odzwierciedla Kosmos.

Adrian Schichta – projektant i artysta, absolwent Fachhochschule Mannheim – Hochschule für Technik und Gestaltung oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Urodził się w Opolu, gdzie uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych. Na stałe mieszka w Niemczech. Pracował jako projektant graficzny, wykonując zadania z dziedziny reklamy, animacji i wirtualnej rzeczywistości. Obecnie twórca i autor realizujący zadania z dziedziny filmu, animacji i wizualizacji. Jest zainteresowany problematyką przestrzeni i głębi oraz kreacją trójwymiaru. Szukając nowych dróg w sztuce, chętnie eksperymentuje pogłębianiem wrażeń przestrzennych w klasycznych gatunkach sztuki, wykorzystując i adaptując zdobycze komputerowych technologii.

www.adrianschichta.com