IMAGINARIUM – wyimaginowany świat wizerunku, świat wyobraźni

08/01/2020, godz. 00:00 - 01/02/2020

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

IMAGINARIUM - wyimaginowany świat wizerunku, świat wyobraźni

IMAGINARIUM
Wyimaginowany świat wizerunku, świat wyobraźni

Wernisaż wystawy prac uczniów ZPPKP im. J. Cybisa w Opolu
Specjalizacja: projektowanie ubioru, techniki scenograficzne
8 stycznia 2020, godz. 14:00
Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 1 lutego 2020

Aranżacje kostiumów to zbiór różnych ćwiczeń lekcyjnych. Stylizacje zostały wykonane przez uczniów klas III PLP, IV PLP, V OSSP pod kierunkiem nauczycieli – Joanny Wrześniewskiej i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej.

Kostiumy zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o wykorzystaniu ich w teatrze, filmie, teledysku, ale też jako kostium na galę lub event. Praca nad stylizacjami przebiegała na wielu poziomach: od wybrania tematu inspiracji, wykonania szkiców i projektów wstępnych, po realizacje. Wspólnym mianownikiem łączącym wszystkie prace jest twórczy eksperyment, zawsze przemyślany i przeanalizowany. Niezbędne jest także uruchomienie twórczej wyobraźni.

Każda z prac ukazuje kreatywność i wyobrażenia ucznia, który proponuje współczesną wizję, a stylizacje stają się unikatowe. Podczas pracy uczniowie korzystali z wielu technik poznanych podczas ćwiczeń lekcyjnych: techniki krawieckie, malarstwo, rysunek, batik, makrama, techniki filcowania na mokro i sucho, aplikacje, farbowanie tkanin, modelowanie w materiale.