Ikonokody – wystawa prac Grzegorza Tomasiaka

Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 20 kwietnia 2022

Wstęp wolny

Koncepcja moich prac koncentruje się wokół możliwości wykorzystania alfanumerycznego, dwuwymiarowego matrycowego kodu – modularnego i stałowymiarowego w procesie pisania i czytania ikon w treści odwołujących się do Księgi Daniela Starego Testamentu. Optyczna natura kodów dwuwymiarowych, odwzorowuje wręcz istotę znaków wizualnych, które traktowane są jako nośniki znaczeń. Możliwość wykorzystania tego rodzaju kodów jako maszynowo odczytywalnej reprezentacji danych a jednocześnie materialnych artefaktów uczestniczących w kreowaniu interakcji pomiędzy różnymi nośnikami znaczeń stanowi istotę moich poszukiwań badawczych i artystycznych.

GRZEGORZ TOMASIAK

Zajmuje się sztuką sakralną, pisaniem ikon, malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym. Od 2012 roku jego zainteresowania koncentrują się wokół problematyki perspektywy kodu dwu i trójwymiarowym w malarstwie tablicowym. Swoje prace plastyczne, znajdujące się w wielu krajach (m.in. na Węgrzech, w Czechach, Niemczech, Walii, Watykanie oraz Ameryce Południowej) w zbiorach prywatnych i cieszące się sporym zainteresowaniem, wielokrotnie prezentował na wystawach indywidualnych (42) i zbiorowych (64) w Polsce i zagranicą.

grzegorztomasiak.pl
facebook.com/tomasiak.art