Wczytuję mapę...

Gwiazdy Oriona – spotkanie z Aleksandrem Sową

Data i godzina wydarzenia
02/10/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Gwiazdy Oriona – spotkanie z Aleksandrem Sową

Gwiazdy Oriona
Spotkanie z Aleksandrem Sową
Prowadzenie: Tomasz Siniew
2 października 2019 (środa), godz. 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Gwiazdy Oriona to prequel dwóch poprzednich części cyklu „astronomicznego” Aleksandra Sowy. Ten pochodzący z Opola pisarz ma już na swoim koncie liczne powieści i poradniki wydawane dotąd własnym sumptem. Ten tom jako pierwszy ukazał się w tradycyjnym wydawnictwie Lira.

Gwiazdy Oriona to mroczny kryminał policyjny osadzony w industrialnych sceneriach Górnego Śląska i Zagłębia. Poznajemy w nim początki policyjnej kariery głównego bohatera serii, szeregowego Emila Stompora.

Powieść zdobyła najwięcej głosów w tegorocznej edycji plebiscytu „Najlepsza książka na lato 2019” portalu Granice.pl. Ta sama książka otrzymała również nagrodę internautów w kategorii powieści kryminalnych i sensacyjnych.

 

Aleksander Sowa (ur. w 1979 r. w Paczkowie) to pochodzący z miejscowości Kamienica na Opolszczyźnie pisarz niezależny, wydawca i self-publisher. Z zawodu policjant. Laureat nagród: głównej plebiscytu internautów „Najlepsza książka na lato 2010” portalu Granice.pl za powieść Jeszcze jeden dzień w raju oraz drugiej plebiscytu „Najlepsza książka na jesień 2010” portalu Granice.pl za powieść Era Wodnika, którą nominowano również do tytułu „Najlepsza książka roku 2010”. Zdobywca nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Mój Belfer” (2012) za opowiadanie Tak jest kapitanie! opublikowane w zbiorze Do widzenia (2013).