„Gruzińska improwizacja”– spotkanie podróżnicze ze Stefanem Bareją i Grzegorzem Mazurem

05/11/2021, godz. 18:00

5 listopada 2021 (piątek), godz. 18:00
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
Liczba miejsc ograniczona! Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu w bibliotece, zadzwoń pod numer 512-370-509
Zapis spotkania będzie dostępny na

To miał być (i był) intensywny tydzień w podróży. Dwóch przyjaciół wybrało się u schyłku polskiego lata do Gruzji, zabierając jak najmniejszy bagaż i nie planując niczego. Ze szczegółów wyjazdu znali tylko datę lotu powrotnego – jeśli chodzi o całą resztę, postanowili zdać się na los, okoliczności, pogodę i humor.

Jak się okazało na miejscu, pogodę i humory mieli doskonałe, a to najlepsza prognoza dla każdej wycieczki. Kutaisi, Stepancminda, Cminda Sameba, Tbilisi, Gori. Kaukaski trekking i tęskne spojrzenia posyłane Kazbegowi. Zwiedzanie stołecznego starego miasta i nocny rejs po rzece Kura. Muzeum Stalina i ruiny Zamku Gori. Podróże marszrutkami i koleją. Słynna gruzińska gościnność, kolacje-uczty i epickie toasty. Wszystko podlane doskonałym winem i mocną jak sam diabeł czaczą.

Jaki jest najlepszy przepis na zwiedzanie Gruzji? Każdy ma swój i każdy jest dobry. Nasi goście opowiedzą o wariancie „zobaczymy, co los przyniesie” i czujemy, że będą mocno tę metodę polecali :).

Grzegorz Mazur – grotołaz, zapalony kajakarz, zdobywca górskich szczytów. W czasie wolnym od poszukiwania skarbów próbuje swoich sił jako aktor, muzyk i poeta.

Stefan Bareja – pasjonat historii i militariów. Kucharz z zamiłowania, wielbiciel orientalnej kuchni. Wędrowiec, podróżnik, bajarz legend i historycznych anegdot.

Liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w spotkaniu na żywo (w siedzibie biblioteki), należy zapisać się na listę uczestników ( numer tel. 512-370-509).
Wydarzenie będzie dostępne też w formie online: https://www.facebook.com/events/471181900698439.

UWAGA!
W związku z sytuacją epidemiologiczną i zarządzeniami dotyczącymi organizacji imprez podczas wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny. Uczestnicy będą mieli obowiązek zakrycia ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowywania dystansu oraz wypełnienia ankiety dot. stanu zdrowia.