Figura i tekstura – spotkanie z Olą Niepsuj i oprowadzanie autorskie po wystawie

12/11/2019, godz. 17:30

Biblioteka Główna - Galeria Zamostek

Spotkanie, Wystawa

17. Opolska Jesień Literacka

12 XI 2019 | 17:30 | 19:30
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Figura i tekstura
– wystawa grafik, plakatów, książek, magazynów i ilustracji Oli Niepsuj ogniskuje się na różnorodności technik, formatów i problemów interpretacji szerokiego spektrum tematów w portfolio autorki. To pierwsze tak przekrojowe spojrzenie na twórczość i warsztat graficzki – prezentacja obejmie zarówno analogowe kolaże jak i finalne realizacje – plakaty, ilustracje w magazynach, okładki książkowe.

Ola Niepsuj  – ilustratorka i graficzka. Mieszka i pracuje w Warszawie. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studiowała też w Portugalii – w Escola Superior de Artes e Design de Matosinhos oraz Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto.