Wczytuję mapę...

Fajna ta Polska! – spotkanie podróżnicze z Cezarym Mirowskim

Data i godzina wydarzenia
14/01/2022, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Fajna ta Polska! – spotkanie podróżnicze z Cezarym Mirowskim

Fajna ta Polska! – spotkanie podróżnicze z Cezarym Mirowskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
14 stycznia 2022 (piątek), godz. 18:00


Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem 512-370-509
Zapis spotkania dostępny na https://www.facebook.com/filianr4

Spakuj bagaże i wsiądź w auto. Kieruj się na wschód i uważaj na zjazdy z autostrady. Nocuj tam, gdzie zastanie cię zmrok. Miej plan, ale nie trzymaj się go kurczowo. Rozglądaj się wokół siebie i improwizuj – przewodniki turystyczne nie wymieniają wszystkich atrakcji. Zatrzymuj się, gdy widzisz piękny krajobraz. Podziwiaj kolor światła podczas „złotej godziny”. Rozmarz się. Zgub się. Błądź.

Zacznij od Jury: Ogrodzieniec, Ojców, jedź dalej: Lanckorona, Solina, Bieszczady. W górę mapy: Roztocze, spływ Wieprzem, Zwierzyniec. Podziwiaj starówki Zamościa i Sandomierza. Odwiedzaj cerkwie, muzea ikon, meczet w tatarskiej wiosce. Daj się wciągnąć biebrzańskim bagnom, przejrzyj się w mazurskim jeziorze, wygrzej kości w bani. Zjedz coś, czego nigdy nie jadłeś, posłuchaj śpiewnych akcentów, poczuj jak pachną tamtejsze poranki. Nigdzie się nie śpiesz, daj sobie czas.

CEZARY MIROWSKI, nasz czytelnik, stały bywalec i uczestnik spotkań podróżniczych, przeszedł naturalną drogę od słuchacza do prelegenta. Kocha podróże – dużo jeździ, dużo czyta, inspiruje się przygodami innych. Pandemia sprawiła, że musiał przekierować swoje podróżnicze zainteresowania na rodzime zakątki. Podczas dwóch wakacyjnych sezonów zwiedził znaczną część naszego kraju – podróżując nieśpiesznie, z ciekawością, przekonując się, że całkiem fajna ta Polska.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/437530238091268