Wczytuję mapę...

Etiopia – afrykański Tybet – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim

Data i godzina wydarzenia
06/12/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

Etiopia – afrykański Tybet – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim

Etiopia – afrykański Tybet – spotkanie podróżnicze z Wacławem Zdziebłowskim
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
6 grudnia 2019 r. (piątek), godz. 18:00


wstęp wolny

Etiopia – kraj niezwykły, na pierwszy rzut oka inny od wszystkiego, co znamy, niesamowity, niezrozumiały. Jedyny spośród afrykańskich krajów, który nie dał się ujarzmić białym kolonizatorom. Drugi (po Armenii) kraj na świecie, który przyjął chrześcijaństwo. Ziemia obiecana dla miłośników historii, zabytków i kultury – chrześcijańskiej i afrykańskiej.

Nasz gość Wacław Zdziebłowski wraz z żoną w trzy tygodnie przemierzył słynnym szlakiem historycznym północną i centralną część tego ogromnego kraju, odwiedzając między innymi kolebkę etiopskiej cywilizacji w Aksum, skalne kościoły w Lalibeli, wodospady na Nilu Błękitnym i jezioro Tana, Gonder i jego pałace, góry Semien i pustynię Danakilską – najgorętsze miejsce na Ziemi – z jej słonymi jeziorami, gorącymi źródłami i czynnymi wulkanami.

WACŁAW ZDZIEBŁOWSKI – absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie i emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Ogrodniczych w Prószkowie. Wraz z żoną podróżuje po świecie, jako cel wypraw wybierając miejsca oddalone od modnych kurortów.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/478956352968801