e-Spacery po Opolu / „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem”

18/06/2019, godz. 00:00

brak lokacji

Dla dorosłych, Spotkanie

e-Spacery po Opolu / „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem”

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na projekt „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem” w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. „Partnerstwo dla książki 2019”, ogłoszonego przez Instytut Książki, mającego na celu prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Partnerem przedsięwzięcia jest Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior” w Opolu.

W ramach projektu „Teraz e-czytam, czyli jak zostać Smart-Seniorem” zorganizujemy dwa cykle warsztatów:

– przedwakacyjny – 8 e-spacerów po Opolu z urządzeniami mobilnymi. Spacery odbywać się będą od 28.05 do 25.06 w każdy wtorek i czwartek w następującym porządku:

– WTORKI – startujemy zawsze o godz. 12:00 z MBP w Opolu (ul. Minorytów 4)

– CZWARTKI – startujemy zawsze o godz. 10:30 z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego „Senior” w Opolu (ul. Nysy Łużyckiej 7a).

Przed każdym e-spacerem Seniorzy otrzymają na maila materiały n/t miejsc, do których będziemy się udawać korzystając z aplikacji Google Maps. Po dotarciu na miejsce odczytamy sobie jego historię oraz zrobimy wspólne zdjęcie, które umieścimy na stronie internetowej MBP i Centrum oraz na portalach społecznościowych.

Co będzie nam potrzebne?

Prosimy o zabranie ze sobą własnych urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) i ewentualnie słuchawek. Jeśli ktoś nie posiada urządzenia mobilnego – udostępnimy chętnym na czas spaceru nasze biblioteczne tablety.

Udział w e-spacerach jest BEZPŁATNY.

– powakacyjny – osiem spotkań pt. „Zaczytany e-senior” podczas których uczestnicy będą poznawać zbiory bibliotek cyfrowych, e-publikacje, korzystać z aplikacji dedykowanych, czytać książki na smartfonach i tabletach, wyszukiwać audiobooki i słuchowiska na płytach, odwiedzać blogi o książkach oraz korzystać z wirtualnych katalogów bibliotecznych. Szczegóły drugiej części projektu zamieścimy po wakacjach.

Serdecznie zapraszamy!

W razie pytań prosimy o kontakt:

Dział Informacji MBP – 77 454 80 30 wew. 302

mail: czytelnia@mbp.opole.pl