Dzień Języka Gruzińskiego

26 września 2022 // 16:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4
ZAPISY na wydarzenie: europedirect-opole@ocrg.opolskie.pl

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Nie może wiec zabraknąć europejskiego akcentu!

Program:
  • O perspektywach Gruzji na jej członkostwo w Unii Europejskiej powie nam dr Błażej Choroś, ekspert Team Europe.
  • O historii, cennych zabytkach z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, kulturze i tradycjach Gruzinów opowie Pan Przemysław Supernak – miłośnik podróży i fotografii, organizator wypraw i imprez podróżniczych, współtwórca Opolskiego Festiwalu Podróżniczego.
  • Język gruziński wcale nie jest taki trudny! Udowodni to Pani Asia Dziuba – autorka bloga Języki Kaukazu – Languages of the Caucasus, która od ponad 10 lat uczy języka gruzińskiego we własnej szkole.
  • Moderatorem naszego wydarzenia będzie Pani Stasia Budzisz – tłumaczka języka rosyjskiego i dziennikarka współpracująca z „Przekrojem” i „Krytyką Polityczną”. Autorka książki reporterskiej „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”.
  • Całość spotkania dopełni występ Zespół Tańca Gruzińskiego DAISI!
  • Na koniec serdecznie zapraszamy na supre! czyli tradycyjną gruzińską ucztę!

Mamy też dla Was niespodziankę – do wygrania ciekawe książki!

WSTĘP BEZPŁATNY! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
„Piękny to kraj, Gruzja. Z każdego miejsca widać góry. Podniebny Kaukaz, zielone grzbiety Suramu. Słońce pada na śnieżne szczyty kaukaskie, odbija się i oświetla Gruzję. Dlatego promienie słoneczne, zabarwione kolorem śniegu, są tu nie złote, a srebrne, jak oprawa starej ikony”.
R. Kapuściński, reportaż z tomu „Kirgiz schodzi z konia”