Dyskusja: Gry przeciwko radykalizmowi. ASITI Urban Games

Dyskusja: Gry przeciwko radykalizmowi. ASITI Urban Games

11 września 2019 (środa) / godz. 16:30
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim

Czy gry – ich tworzenie i zabawa nimi – mogą być skuteczne w pomocy młodzieży narażonej na ekstremizmy religijne? W gronie praktyków i praktyczek porozmawiamy o tym 11 września o godz. 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W dyskusji wezmą udział także uczestnicy i uczestniczki projektu ASITI Urban Games, którzy po prawie rocznej pracy w Bolonii, Walencji i Loule podzielą się obserwacjami, wnioskami z tworzenia takich gier i rekomendacjami.

Głównymi mówcami tego popołudnia będą: mgr Łukasz Sasuła, kierownik studiów kierunku Game Studies na Uniwersytecie Opolskim oraz Amr Abd El Gayed z hiszpańskiej organizacji Jovesolides España.

Więcej o projekcie ASITI Urban Games na: https://www.asiti.org/

Projekt finansowany jest ze środków unijnego programu Erasmus Plus.

Kim jesteśmy? Fundacja Laboratorium Zmiany Jovesolides España, Creativi108 i portugalska organizacja C. A. I. – CONVERSAS ASSOCIAÇÃO INTERNACIONAL.

Partnerem tego wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna oraz kierunek Game Studies na Uniwersytecie Opolskim.