Dyplomaci polecają

Biblioteka Główna - Hol

Dla wszystkich

Dyplomaci polecają

Akcja rusza 1 grudnia 2016 roku.

II piętro MBP, ul. Minorytów 4

Już dziś w ramach programu „Ameryka w Twojej bibliotece” rozpoczynamy wspaniałą akcję pod hasłem „Dyplomaci polecają” promującą kulturę literacką Ameryki. Konsulat i Ambasada USA w Polsce poprosiły niedawno swoich dyplomatów i członków ich rodzin o zarekomendowanie ulubionej książki amerykańskiego autora.

W związku z tym powstała lista 40 tytułów wraz z krótkim opisem, dlaczego wybrane zostały te, a nie inne propozycje. Na liście znalazły się m.in. książki z gatunku beletrystyki, fantasy, science fiction, thrillery, biografie, powieści historyczne, książki dla dzieci i młodzieży. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wśród tytułów warto wyróżnić wybór Ambasadora Paula Jonesa – „My Antonia” Willi Cather oraz książkę „Stranger in a Strange Land” Roberta A. Heinleina, którą poleca Konsul Generalny Walter Braunohler.

Wszystkie książki oznaczone są magnetyczną zakładką „Dyplomaci polecają”. Można je znaleźć na II piętrze MBP i wypożyczyć, a zakładkę zachować na zawsze.

Pełna lista tytułów dostępna na stronie Ambasady i Konsulatu: https://pl.usembassy.gov/book-collection/