„Drapole. Szponiaste w obiektywach członków Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego” – wystawa fotografii

01/09/2017, godz. 00:00 - 30/09/2017

Wystawa

„Drapole. Szponiaste w obiektywach członków Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego” - wystawa fotografii

Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
1-30 września 2017

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza wszystkich opolan do oglądania wystawy „Drapole. Szponiaste w obiektywach członków Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego”. Na ekspozycję składają się wielkoformatowe zdjęcia 16 gatunków ptaków z rzędu szponiastych, które można zaobserwować w Polsce (także w województwie opolskim), m.in. sępa płowego, orlika krzykliwego, błotniaka stawowego, krogulca, jastrzębia, bielika, myszołowa włochatego i kurhannika. Autorami fotografii są członkowie Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego: Monika Pastrykiewicz, Kazimierz Kiejza, Rafał Świerad, Maciej Kowalski i Łukasz Berlik.

Wystawa towarzyszy akcji „Opole liczy drapole” czyli corocznej wyprawie ornitologicznej polegającej na obserwacji przelotu szponiastych (nazywanych przez wielu miłośników ptaków właśnie „drapolami”), którą w sobotę 2 września poprowadzi Łukasz Berlik.

Ekspozycję można oglądać przez cały wrzesień.