Donitza Toczenie w Drewnie – wystawa

16/04/2019, godz. 00:00 - 30/04/2019

Biblioteka Główna - Mała Galeria (I piętro)

Donitza Toczenie w Drewnie - wystawa

Donitza Toczenie w Drewnie to rodzinny warsztat w sercu Opolszczyzny. Firmę tworzą Ryszard (ojciec) i Robert (syn) Donitza. Wspomagani przez panią domu, Teresę.

W naszej pracy przyświeca nam chęć wprowadzenia do Waszych domów i mieszkań pięknych i wyjątkowych przedmiotów z drewna. Wierzymy, że bez względu na to, w jakim stylu urządzone są Twoje wnętrza, nowocześnie czy bardziej klasycznie, minimalistycznie czy z przepychem, u nas znajdziesz misę, świecznik lub wazon, podkreślające wybrany styl.

Wykorzystywane przez nas drewno pozyskiwane jest w najbliższej okolicy, pochodzi nierzadko z wycinki starych, chorych, grożących przewróceniem się drzew, z wiatrołomów, a nawet z rozbiórki starych budynków. W ten sposób nadajemy drewnu drugie życie, kierując się filozofią upcyklingu. Stosujemy przy tym ekologiczne, naturalne, bezpieczne w kontakcie z żywnością materiały wykończeniowe.