Dni Otwarte Funduszy Europejskich

STREFA CZYTANIA

w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu

14  MAJA 2016 r. /sobota/

Dni Otwarte Biblioteki są okazją do zwiedzenia najtajniejszych zakamarków naszego  pięknego budynku. Proponujemy zwiedzanie biblioteki inne niż dotąd – będzie można wejść do magazynu książek, do pomieszczeń biurowych, czy na tarasy. Chętnych do zwiedzania zapraszamy 14 maja, w godzinach 12.00-17.00. Przy okazji – zachęcamy do rozmów z bibliotekarzami, rozmów o wszystkim: o nowościach wydawniczych, audiobookach, grach planszowych, kolekcjach filmowych, komiksach, o życiu i przemijaniu, rozgrywkach ligowych lub arkanach wiedzy bibliologicznej.

Niech ten dzień  stanie się okazją do zacieśniania przyjaźni, do spotkań i rozmów, słowem – do wspólnego tworzenia nowej przestrzeni kultury w Opolu.

godz. 12.00-17.00

ŚWIAT KSIĄŻKI ELEKTRONICZNEJ w bibliotece

Dział Informacji i Czytelnia MBP, II piętro

Dział Informacji zaprasza w świat książki elektronicznej do największej internetowej czytelni IBUK Libra. Będzie można otrzymać darmowy PIN dostępu, dowiedzieć się jak zarządzać swoją wirtualna półką. Jak uczyć się języków i szybkiego czytania dzięki e-learningowi można od bibliotekarz otrzymać kod dostępu. Czytelnik dowie się jak będąc w domu z katalogu biblioteki można pobrać e-książkę oraz jak ją przeczytać na czytniku, który biblioteka wypożycza. Pokażemy jak legalnie korzystać i poznawać największe biblioteki POLONĘ i EUROPEANĘ. Gdzie szukać materiałów o regionie. Co możemy odnaleźć na stronie NINATEKI i gdzie znajdziemy ciekawe edukacyjne gry dla dzieci. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, jak działa czytnik ebooków, będzie to okazja do sprawdzenia, czy e-czytanie jest przyjemne i wygodne. Użytkownicy będą mieli także sposobność dowiedzieć się, jak można wykorzystać kod QR oraz RA+ w promocji książki i czytelnictwa. Najmłodszych zapraszamy do poznania interaktywnych książek dzięki programowi „Tablety w Twojej bibliotece”. Proponujemy naukę przez zabawę dzięki aplikacjom na iPadach.

Sobota z mamą i tatą

Spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek

Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek

Małgorzata Żółtaszek –  pisze książki dla dzieci. Prowadzi twórcze i nieco zwariowane spotkania z przedszkolakami i uczniami w całej Polsce, a nawet za granicą. Zanim zaczęła spisywać zabawne historyjki, naopowiadała się ich mnóstwo dwójce własnych dzieci. Uwielbia obserwować, prowadzić dyskusje z dziećmi i czytać. Często się uśmiecha i zaraża otoczenie dobrym humorem. Literackie pomysły zawdzięcza swoim dzieciom: Ali i Maciusiowi. Żółtaszek wydała jak dotąd  zbiory „terapeutycznych” opowieści: „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki”, „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”, a także „Basłyk i Psotka idą do pracy”. Wśród poruszanych w nich tematów są m.in. potrzeba kupowania, ciąża mamy czy strach przed ciemnością.

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wystawa prac studentów Katedry Projektowania Graficznego ASP we Wrocławiu powstałych podczas warsztatów introligatorskich prowadzonych przez Katię Zubakhinę

Kiermasz książek