Czy ktoś widział zajączka? Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

18/01/2020, godz. 12:00

Dla dzieci

Czy ktoś widział zajączka? Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

BRZDĄCA HECE W BIBLIOTECE:
Czy ktoś widział zajączka?
Spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem
18 stycznia 2020 / godz. 12:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

BRZDĄCA HECE W BIBLIOTECE to wyjątkowy, pełen atrakcji i niespodzianek cykl spotkań z niezwykłymi bohaterami ulubionych książek w towarzystwie niecodziennych gości. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym.

Czy ktoś widział zajączka? to zabawna, wciągająca i zaskakująca książka z morałem dla dzieci w wieku od trzech lat, wspaniale zilustrowana przez Nikolę Kucharską.

Mama Zajączkowa upiekła pyszne ciasto marchewkowe. Bardzo chciałaby podzielić się nim ze swoim synkiem. Ale gdzie podział się Zajączek? W jego poszukiwania angażuje się cały las. Jeż, Borsuk, Sarny, Wiewiórki i wiele innych zwierząt. Jak zakończy się ta historia?

Przemysław Wechterowicz – pisarz, autor książek obrazkowych. Mieszka i pracuje w Warszawie. Bardzo dobrze rozumie dzieci, bo sam tak naprawdę nigdy nie dorósł. Pewnego dnia chciałby, żeby jego książki były przetłumaczone na wszystkie języki świata.

Debiutował w 2008 roku książeczką pt. „Wielkie marzenia”. Dotychczas opublikował trzydzieści sześć pozycji tłumaczonych na dwadzieścia języków. Za książkę „Proszę mnie przytulić” został uhonorowany Nagrodą Literacką miasta Warszawy (2014). Pozostałe książki autora także zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą, m.in.: Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w Konkursie Książka Roku, Wyróżnienie PTWK, Nagroda Białego Kruka, Wyróżnienie na Międzynarodowych Targach Książki w Seulu oraz wiele pozytywnych recenzji czytelników.