Wczytuję mapę...

Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata – spotkanie z Tomaszem Michniewiczem

Data i godzina wydarzenia
06/11/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala konferencyjna

Kategoria
Spotkanie

Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata – spotkanie z Tomaszem Michniewiczem

6 XI | 18:00 | Sala spotkań MBP | Facebook MBP

Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata
Spotkanie z Tomaszem Michniewiczem

Prowadzenie: Bartosz Suwiński


Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki. Sytuacja globalnego zagrożenia odsłoniła wiele chorób współistniejących, które trapią naszą cywilizację: ignorancję, komunikacyjny chaos, destrukcyjną siłę fake newsów, nieprzygotowanie rządów i nas samych na kryzys, irracjonalne reakcje stadne, władzę w rękach nieodpowiedzialnych ludzi… Jak to wszystko się dla nas skończy?

Ta książka to zapis rozmów ze specjalistami, którzy ze swoich obserwacji wyciągają wnioski na przyszłość. Psycholog konfliktu szkolący siły specjalne, politolożka, klimatolog, analityk spraw międzynarodowych, profesor ekonomii, socjolożka, preppers i inni eksperci w swoich dziedzinach pokazują, w jak fatalnej sytuacji się znaleźliśmy.

Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji „Reszta świata” w radiowej Trójce. Laureat m.in. nagrody National Geographic „Traveler”, czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku. Członek jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.


Na wszystkie spotkania 18 Opolskiej Jesieni Literackiej obowiązują zapisy, które będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00, pod nr tel.: 77 454 80 30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jednocześnie informujemy, że spotkania będą transmitowane na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (facebook.com/mbpopole).

 

PARTNER