Całe szczęście jestem kobietą – spotkanie z Romą Gąsiorowską i Sylwią Stano

Prowadzenie: Wojciech Bonowicz
3 XII 2019 | 18:00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Całe szczęście jestem kobietą to 10 inspirujących wywiadów z mądrymi i doświadczonymi kobietami,  które opowiadają o podejmowaniu wyzwań, radzeniu sobie z problemami i różnych sposobach na samorealizację. Jak wygląda ich codzienność? Jak sobie radzą z sukcesami i porażkami? Jak się regenerują? Skąd czerpią energię? Czy wierzą w work-life balance? Jak budują relacje z partnerami? Czym według nich jest kobiecość? Co sądzą o macierzyństwie?

Roma Gąsiorowska – polska aktorka. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy tworząc tam amatorskie kółko teatralne. Ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra Pogoda na jutro. Działa na wielu frontach: założyła szkołę teatralną, własną markę ubrań, zrealizowała masę offowych wydarzeń, ale ostatecznie ukochała teatr. Jak sama mówi, nie wie kim by była gdyby nie aktorstwo. Wspólnie z Sylwią Stano próbuje dowieść, że kobieta może się realizować, dokonując różnych wyborów.

Sylwia Stano – literaturoznawczyni i doktor kulturoznawstwa. Naukowo zajmuje się kreatywnością. Założycielka innowacyjnej na polskim rynku książki firmy Bibliocreatio. Wyróżniona przez magazyn „Brief” miejscem w pierwszej 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie. Współautorka, z Romą Gąsiorowską, zbioru wywiadów„Całe szczęście jestem kobietą”. Razem z Zofią Karaszewską wydała książkę wspierającą dziewczyny „Ada, to wypada” i kulturoznawczą analizę wizerunku pisarza – „Pod podszewką”. Autorka kampanii społecznej „Czytaj! Zobacz więcej” oraz vloga literackiego „Książniczki mają zdanie”. Autorka artykułów i audycji radiowych o książkach i czytaniu. Recenzentka w kwartalniku „Przekrój”.