BOOKmacherzy – wystawa studentów i dydaktyków wrocławskiej ASP

19/01/2021, godz. 00:00 - 28/02/2021

BOOKmacherzy - wystawa studentów i dydaktyków wrocławskiej ASP

BOOKmacherzy to wystawa prezentująca dorobek studentów Katedry Projektowania Graficznego wrocławskiej ASP związanej z projektowaniem książki. Pierwszą wystawę z tego cyklu prezentowano w 2016 roku, w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Od tego czasu, staramy się regularnie prezentować prace studentów, a czasami także dydaktyków.

Obok prototypów, czyli zwykle pojedynczych egzemplarzy książek, zaprojektowanych przez młodych artystów, pokazujemy książki wydane oraz wybrane prace sfotografowane i opatrzone krótkimi notkami o ich autorach. Zapraszamy także do zapoznania się z filmami dokumentującymi studenckie książki, prezentowanymi na stronie MBP w Opolu.

„Jesteśmy wdzięczni Miejskiej Bibliotece Publicznej za zaproszenie w szczególnym dla nas czasie, kiedy świętujemy 25-lecie powstania Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Nasza wystawa wpisuje się w kalendarz imprez, którymi chcemy uświetnić obchody tego  jubileuszu”.

Prowadzące Pracownię Książki:

dr hab. Magdalena Wosik,

dr Joanna Skrzypiec,

asystent Karolina M. Wiśniewska

Wystawę można obejrzeć także w galerii Zamostek, w godzinach otwarcia biblioteki.
W galerii może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób.