Wczytuję mapę...

Bajkał – carstwo lodu – spotkanie online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi (Szerokie Tory)

Data i godzina wydarzenia
11/12/2020, godz. 18:00

Lokalizacja
Online

Kategoria
Spotkanie

Bajkał – carstwo lodu – spotkanie online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi (Szerokie Tory)

Bajkał – carstwo lodu – spotkanie online z Alicją i Jędrzejem Łukowskimi (Szerokie Tory)
11 grudnia 2020 (piątek), godz. 18:00
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/848029889377383/

Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata. Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi mieszka tam niewielu, to kulturowa różnorodność mieszkańców tego regionu przyprawia o zawrót głowy, a mnogość polskich akcentów nieustannie zaskakuje.

Kiedy nasi goście pierwszy raz trafili nad jego brzegi, Bajkał z miejsca ich zaczarował i od tej pory stale do niego wracają. W rezultacie uzbierała im się spora kolekcja zdjęć i opowieści, którymi chcieliby podzielić się z opolską publicznością. Wraz z naszymi gośćmi zapraszamy w podróż po okolicach „Świętego Morza Syberii”, w trakcie której przyjrzymy potędze bajkalskiej przyrody w jej najpiękniejszym – zimowym – wydaniu. Bo właśnie zimą Bajkał ukazuje swoją niezwykłą urodę – przy nisko zawieszonym słońcu, trzaskającym mrozie i wśród przenikliwej ciszy usłyszeć można westchnienia potężnych mas lodu, którymi skute jest jezioro. Tafla idealnie przejrzysta, gruba na metr i więcej, ukazuje w pełnej krasie podwodny świat, pełen endemicznych roślin i zwierząt. Wszędzie wokół spektakularna zimowa sceneria i formacje lodowe – Bajkał zimą to arcydzieło przyrody!

Prowadzenie: Alicja i Jędrzej Łukowscy, Szerokie Tory: „Nad Bajkał jeździmy od 2005 r. Na południe, na północ, latem, zimą, prywatnie i prowadząc grupy turystyczne. Byliśmy w wielu miejscach na świecie, ale jakoś tak jest, że najbardziej przyciąga nas Bajkał i to tam wracamy najczęściej.
Swego czasu spędziliśmy pół roku w Irkucku – studiując i zbierając materiały do naszej pierwszej książki o okolicach „Syberyjskiego Morza”. Przez lata pracowaliśmy jako piloci wycieczek, a teraz swoje zawodowe pasje realizujemy, prowadząc Biuro Podróży Szerokie Tory. Zajmujemy się organizacją wypraw przede wszystkim po rozległych przestrzeniach Syberii.
Przy okazji pandemii udało nam się wydać przewodnik po okolicach Bajkału, otworzyliśmy też zorientowaną na Wschód internetową księgarenkę i zaprojektowaliśmy skarpetki transsyberyjskie”.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/848029889377383/