Wczytuję mapę...

ARKADY – legenda i jej wcielenia

Data i godzina wydarzenia
22/11/2019, godz. 18:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

ARKADY – legenda i jej wcielenia

ARKADY – legenda i jej wcielenia
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
22 listopada 2019 r. (piątek), godz. 18:00
wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z okazji 125. rocznicy urodzin Arkadego Fiedlera, najsłynniejszego polskiego podróżnika, eksploratora amazońskich dżungli i kanadyjskich lasów, miłośnika i znawcy kultury Indian, zakochanego w Madagaskarze reportera wojennego. Naszym gościem będzie wnuk słynnego dziadka, Arkady Paweł Fiedler, który kontynuuje rodzinne podróżnicze tradycje.

Arkady Fiedler był jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy w historii, autorem zarówno Dywizjonu 303 jak i niezliczonych cenionych książek podróżniczych, które rozpalały wyobraźnię uwięzionych za żelazną kurtyną rodaków. Roztaczał przed czytelnikami plenery nieosiągalne w tamtych czasach dla zwykłego Kowalskiego, odwiedzał miejsca, w których szary obywatel komunistycznego kraju nie miał szans się znaleźć – dlatego jego książki i relacje były tak ważne dla kilku pokoleń.

Dziś legenda Arkadego Fiedlera jest nadal żywa i to nie tylko dlatego, że nadal z sentymentem sięgamy po jego książki. Dzieci i wnuki słynnego eksploratora przejęły jego pasję i również skoncentrowały swoje życie wokół podróżowania i opisywaniu świata dla innych.

Naszym gościem będzie Arkady Paweł Fiedler, syn Arkadego Radosława, wnuk Arkadego, który – zainspirowany dokonaniami słynnego dziadka – postanowił zrezygnować z prostej ścieżki kariery i osiadłego życia, żeby zasmakować Przygody. Ma za sobą między innymi trzy ekstremalne wyprawy: wzdłuż granic Polski, wzdłuż Afryki i wzdłuż Azji. Wszystkie trzy trasy przebył popularnym w czasach PRL-u tzw. maluchem, czyli fiatem 126p – i między innymi właśnie to czyni jego wyprawy ekstremalnymi.

O swoich podróżach, o inspiracjach, o legendarnym dziadku i o tym jak ta legenda wpłynęła na jego życie opowie nasz gość podczas spotkania „Arkady – legenda i jej wcielenia„.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2439905022998163/