A3. Wystawa prac Szymona Teluka z lat 1998-2016

A3. Wystawa prac Szymona Teluka z lat 1998-2016

15 grudnia 2016, godz.18:00
Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2016.

Szymon Teluk – rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomii. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury” popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 150 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 5000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy.
Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.