60+kultura / Kultura w Sieci

28/09/2019, godz. 09:00

Dla dorosłych

60+kultura / Kultura w Sieci

Akcja „60+Kultura”: Szkolenie z obsługi komputera „Kultura w Sieci”
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
Obowiązują zapisy (pod numerem telefonu 512-370-509)

Zapraszamy do udziału w kursie obsługi i korzystania z narzędzi internetowych „Kultura w Sieci”!

Będzie to prowadzone przez doświadczonego instruktora dwunastogodzinne szkolenie, rozłożone na trzy czterogodzinne moduły. 28 września będzie pierwszym dniem szkolenia – w dwie następne soboty (5.10 i 12.10) nastąpi kontynuacja kursu.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z następującymi zagadnieniami:

• zasoby kultury polskiej i światowej dostępnymi w sieci
  • metody wyszukiwania i pozyskiwania informacji na temat bieżących wydarzeń kulturalnych
  • źródła legalnego oprogramowania do tworzenia i edycji treści cyfrowych
  • zasady ochrony treści zgodnie prawem autorskim
  • legalne bazy wiedzy
  • zapoznanie z platformą e-usług publicznych ePUAP

*** Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy pod numerem tel. 512-370-509 ***

*** Kurs przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie brały udziału w szkoleniach komputerowych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”) lub skorzystały z nich tylko raz.

(W ramach tego programu prowadzone były w czerwcu i lipcu 2019 zajęcia komputerowe w Filii nr 4 MBP.)