„Blisko” – wystawa Józefa Chyżego

9 grudnia 2021, g. 18:00
Galeria MBP ZAMOSTEK, ul. Minorytów 4

Wystawę można oglądać do 2.02.2022

Projekt „Blisko” jest zaproszeniem do mitycznej krainy ogrodu. Gdzie w labiryncie drzew snują się osobliwe opowieści. Życie płynie tu łagodnym rytmem a przedstawione historie nabierają wymiaru ponadczasowości. Ogród staje się przestrzenią która łączy, jest odwieczna i wspierająca. Przemijanie w jego ludzkim wymiarze staje się antytezą czasu wiecznego, który symbolizowany jest przez naturę. Badanie jej praw i struktur wprowadza nas na wyższy stopień świadomości. Doświadczenie kojącej natury, pozwala usłyszeć ciszę, poczucie własnego pulsu życia i przestrzeń wewnętrznej wolności.

Józef Chyży
Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni grafiki warsztatowej, aneks z malarstwa, absolwent architektury wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz ilustracją. Prace artysty znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem I Nagrody na Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Grand Prix na Salonie Jesiennym, Nagrody Prezydenta Miasta Opola w Dziedzinie Kultury, Nagrody ZPAP na Salonie Jesiennym, Honorowego Wyróżnienia Marszałka Województwa Opolskiego w Dziedzinie Kultury a także nagrody Formaty Kultury TVP Opole.
www.jozefchyzy.pl