Wczytuję mapę...

1.dzień III Opolskiego Festiwalu Podróżniczego

Data i godzina wydarzenia
20/03/2017, godz. 19:00

Lokalizacja
Filia nr 4

Kategoria
Spotkanie

1.dzień III Opolskiego Festiwalu Podróżniczego

1.dzień III Opolskiego Festiwalu Podróżniczego
Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48–50 (Rondo)
20 marca 2017 r. (poniedziałek)
wstęp wolny

 

Filia nr 4 po praz kolejny gościć będzie uczestników, gości i organizatorów Opolskiego Festiwalu Podróżniczego. W trzeciej edycji tej imprezy do naszej Sali spotkań zawitają:

 

godz. 19:00 – Podróże w Podwodnym Świecie – Tomasz Kochanowski

To będzie podróż do podwodnego świata, który może wydawać się być na wyciągnięcie ręki, to jednak tak często bywa niedostępny dla człowieka.
Tomek Kochanowski podróżuje między innymi, właśnie po to, aby odkrywać świat pod wodą. Na spotkaniu zabierze nas na wirtualne nurkowanie w najczystszym jeziorze Europy. To jezioro Grüner See w Austrii położonym w górskiej dolinie wypełnianej co roku wodą z topniejącego śniegu. Krystalicznie czysta i zimna woda stwarza niespotykany, magiczny, podwodny świat zupełnie odmienny od jaki można zobaczyć podczas nurkowań w jeziorach, czy w morzu. Tomek pokaże nam, co to znaczy podróż pod prąd, a rzeka będzie najlepszym przykładem….
Nurkowanie w najczystszej rzece Europy – rzece Verzasca w Szwajcarii, a także winnych rzekach malowniczego kantonu Ticino.
Silny nurt, głębokie kaniony wyrzeźbione w skałach i liczne wodospady odróżniają te rzeki od naszych, górskich potoków. Do tego nurkowanie w jednym z najgłębszych europejskich jezior – Lago Maggiore, które ma głębokość 370 metrów. Zanim ruszymy w podwodną podróż, już dzisiaj możecie dać nura na stronę http://podwodneopole.pl/

 

godz. 20:00 – Ania i Franek w podróży czyli w 468 dni dookoła świata

„W czasie podróży dookoła świata w 468 dni odwiedziliśmy 24 kraje i 5 kontynentów. Dotarliśmy nad Bajkał Koleją Transsyberyjską, przemierzyliśmy bezkresne mongolskie stepy, przez 23 dni wędrowaliśmy wokół himalajskich szczytów, przedzieraliśmy się przez Amazonkę, zwiedziliśmy kanadyjskie i amerykańskie metropolie. W Indiach i Indonezji byliśmy świadkami rytualnego palenia zwłok, w Boliwii słuchaliśmy opowieści o składaniu ofiar z ludzi. Surfowaliśmy na plażach Bali i Nikaragui, chodziliśmy po zielonych ostępach Nowej Zelandii, spaliśmy w namiocie pod lodowcami Patagonii. Najważniejsze było jednak doświadczenie samej podróży i spotkania z innymi ludźmi: ich kulturą, zwyczajami i codziennością.”
ANNA I ŁUKASZ CYBIŃSCY
(http://aniaifranek.pl )

Zapraszamy również na inne prelekcje, które przygotował Opolski Festiwal Podróżniczy
Plan festiwalu na stronie: https://www.facebook.com/ofpopole/posts/1866864610233574