творчі майстер-класи для дітей / Kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy

09/07/2022, godz. 10:00

Dla dzieci

UA

Бажаєте з користю провести вихідні? Приходьте з дітьми у Miejska Biblioteka Publiczna на творчі майстер-класи для дітей! Щосуботи з 10-00 різноманітні та цікаві заходи для дітей: читання українських казок, майстер класи, ігри та призи.

На наших майстер класах ви навчитеся: плести мандали, робити український оберіг, плести браслети, робити кота зі шкарпетки, листівки своїми руками і багато іншого. Творчі майстер класи – це мабуть один із найпоширеніших видів дозвілля. Саме після них ви залишитеся не тільки задоволені, але й заберете з собою вироби, створені своїми руками, в які ви вклали частинку себе.

Приводьте своїх дітей і дізнаєтеся, що ми вигадали для них цього разу, адже на кожному майстер-класі програма різна.

Головне – звуки дитячого сміху та радості.

Вхід безкоштовний!

Де:  Miejska Biblioteka Publiczna (Minorytów 4)

У суботу на 10:00

PL

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o 10:00. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się m.in. tkać mandale, pleść bransoletki, wykonywać amulet ukraiński, pocztówki DIY i wiele więcej. Przed częścią warsztatową czytamy bajki w języku ukraińskim.

Każde spotkanie to inny warsztat.

Wstęp na warsztaty jest wolny!

Każda sobota o godzinie 10:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu (ul. Minorytów 4)

PL

Przystań Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja wyłoniła lokalne organizacje i instytucje, które będą prowadzić Przystanie Świętego Mikołaja i otrzymają od Fundacji wsparcie finansowe. Dzięki wsparciu darczyńców w sumie przekazano na ten cel 1 500 000 zł.

Wyłoniono 44 podmioty, które będą prowadzić działania rozwojowe, wychowawcze, opiekuńcze dla dzieci z Ukrainy, które uciekając przed wojną schroniły się w Polsce.

Jedną z instytucji wybraną do prowadzenia Przystani Świętego Mikołaja jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

Więcej informacji: https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/wyniki-przystan-swietego-mikolaja/

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja.

UA

Гавань Санта-Клауса

Фонд Святого Миколая обрав місцеві організації та установи, які керуватимуть Гаванями Святого Миколая та отримуватимуть фінансову підтримку від Фонду. Завдяки підтримці благодійних фондів на ці цілі було зібрано 1500000 злотих.

Було відібрано 44 організації для проведення заходів щодо розвитку, навчання та догляду за дітьми з України, які, рятуючись від війни, знайшли притулок у Польщі.

Однією з установ, обраних для управління Портом Святого Миколая, є Муніципальна публічна бібліотека Ополе.

Додаткова інформація: https://mikolaj.org.pl/aktualnosci/wyniki-przystan-swietego-mikolaja/

Проект співфінансується Фондом Святого Миколая у рамках програми «Гавань Санта-Клауса».