SPOTKANIE ODWOŁANE! MBP dla Katedry

Wczytuję mapę...

Data i godzina wydarzenia
12/06/2018, godz. 17:00

Lokalizacja
Biblioteka Główna - Sala Konferencyjna

Kategoria

SPOTKANIE ODWOŁANE! MBP dla Katedry

Spotkanie z prof. Marianem Zembalą nie odbędzie się z powodu złego stanu zdrowia Pana Profesora

 

MBP dla Katedry
12 czerwca 2018 (wtorek)

Kiermasz / od godz. 12:00

Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka
Spotkanie z prof. Marianem Zembalą / godz. 17:00
Prowadzenie: Małgorzata Lis-Skupińska
Oprawa muzyczna: Maria Ruszecka i Emilia Kos


Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

wstęp wolny

 

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na kiermasz książek, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na remont KATEDRY OPOLSKIEJ. Oferujemy szeroki wybór książek – od literatury pięknej aż do popularnonaukowej. Wszystko w bardzo korzystnych cenach. Na zakończenie kiermaszu odbędzie spotkanie z wybitnym kardiochirurgiem prof. Marianem Zembalą.

Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka – taki tytuł nosi książka będąca zapisem rozmów prof. Mariana Zembali z Dawidem Kubiatowskim. Tytuł książki okazał się prostym i trafnym wyborem. Jak mówi sam bohater tych rozmów: „Moje życie ukształtowały wspaniałe spotkania. Nie byłbym dzisiaj tym, kim jestem, gdyby nie ludzie, których spotkałem na mojej drodze”. Lekarz opowiada o narodzinach kardiochirurgicznego zespołu zabrzańskiego, o współpracy z prof. Zbigniewem Religą, a także o pracy nad filmem Bogowie i jego wrażeniach po projekcji. Oprócz tematów związanych z pracą oraz domem rodzinnym profesora, znajdziemy tu także ciekawe wątki takie jak moralność w zawodzie lekarza, aktualne problemy w służbie zdrowia czy wyrywek działalności prof. Mariana Zembali jako polityka. Lekarz szczegółowo wyjaśnia każdy poruszany temat, a historia Jego życia po prostu zachwyca.


Prof. Marian Zembala
– wybitny kardiochirurg, profesor nauk medycznych, w 2015 minister zdrowia. Wspólnie z prof. Zbigniewem Religą i prof. Andrzejem Bochenkiem tworzył zabrzańską kardiochirurgię i transplantologię. Był w zespole lekarzy, którzy przeprowadzili pierwszą udaną transplantację serca. Jako pierwszy w Polsce dokonał przeszczepu płuco-serca. Obecnie dyrektor słynnego w całej Europie Śląskiego Centrum Chorób Serca.