16. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – MOC BAŚNI

Wczytuję mapę...

Data i godzina wydarzenia
29/03/2019, godz. 00:00 - 30/04/2019

Lokalizacja
brak lokacji

Kategoria

16. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - MOC BAŚNI

16. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

Moc baśni

29.03-30.04 2019

 

Program

 

29 marca

  • Noc z Andersenem w bibliotece
    Baśniowa moc przez całą noc
    godz. 20:00 – 8:00
    Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4
    Obowiązują zapisy – formularz dostępny na www.mbp.opole.pl od 18 marca 2019 roku od godz. 12:00

 

  • Drugie oblicze Andersena – nocne spotkanie dla młodzieży
    Noc czarów z Andersenemnocne spotkanie dla dzieci
    godz. 20:00 – 8:00
    Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, pl. Kopernika 10
    Obowiązują zapisy – w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym

 

2 kwietnia

  • Otwarcie wystawy Dawno, dawno temu… wystawa ilustracji baśni braci Grimm
    Wystawa przygotowana przez Ambasadę Estonii w Warszawie
    godz. 10:00
    Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4
    Wystawę można oglądać do 30.04.2019

 

3 kwietnia

  • Wystawa Laureaci Konkursu Książka Roku 2018 Polskiej Sekcji IBBY
    Hol MBP, ul. Minorytów 4
    Wystawę można oglądać do 30.04.2019

 

4 kwietnia

  • Dźwięko-bajki
    Spotkanie z mistrzem sztuki opowiadania: Jerzym Szufą
    godz.  9:00
    Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4

 

  • Wiosenne wierszowanie
    Konkurs recytatorski zorganizowany we współpracy z Przedszkolem Publicznym nr 2 w Opolu
    godz. 9:30
    Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, pl. Kopernika 10

 

  • Baśnie z czterech stron świata
    Spotkanie z mistrzem sztuki opowiadania: Jerzym Szufą
    godz. 11:00
    Filia nr 17, ul. Skautów Opolskich 10

 

5 kwietnia

  • Baśniowa Parada Przedszkolaków
    godz. 10:00
    Filia nr 17, ul. Skautów Opolskich 10

 

  • Wernisaż wystawy Opole moje miasto. Prace dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5 w Opolu
    godz. 11:30
    Oddział Dziecięco-Młodzieżowy, pl. Kopernika 10

 

8 kwietnia

  • Iwo z Nudolandii
    Spotkanie z Dorotą Suwalską
    godz.  9:00
    Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4
    godz. 11:00
    Filia nr 1 i 2 Dziecięca, ul. A. Dambonia 169

 

9 kwietnia

  • Jak to Wilk Witek spotkał Trzy Świnki i Czerwonego Kapturka
    Spotkanie z Andrzejem Czernikiem
    godz. 9:00
    Filia nr 8, pl. Klasztorny 8A
  • Czy to baśń, czy nie baśń?
    Seniorzy czytają dzieciom
    godz. 10:00
    Filia nr 7, ul. Rodziewiczówny 13

 

11 kwietnia

  • Złoty ptak
    Spotkanie z tłumaczem baśni perskich Albertem Kwiatkowskim
    godz.  9:00
    Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4
    godz. 11:00
    Oddział Dziecięco Młodzieżowy, pl. Kopernika 10

 

12 kwietnia

  • Jak to Wilk Witek spotkał Trzy Świnki i Czerwonego Kapturka
    Spotkanie z Andrzejem Czernikiem
    godz. 10:00
    Filia nr 3, ul. Bielska 1

 

 

 

Zajęcia dla grup zorganizowanych

 

  • Ba(śnie) między regałami
    Filia nr 1 i 2 Dziecięca, ul. A. Dambonia 169
  • Czy znasz baśni świat?
    Filia nr 3, ul. Bielska 1
  • Zaczarowany świat baśni H. Ch. Andersena
    Filia nr 5, ul. Chabrów 58
  • Za siedmioma górami, za siedmioma lasami…
    Filia nr 15, ul. Młodej Polski 4
  • Baśniowy miszmasz
    Filia nr 17, ul. Skautów Opolskich 10
  • A więc prysnął czar zaklęcia – baśniowe zajęcia!
    Wypożyczalnia dla Dzieci – Pokój Bajek, ul. Minorytów 4
  • W krainie czarów
    Oddział Dziecięco Młodzieżowy, pl. Kopernika 10

 

Grupy na zajęcia można umawiać telefonicznie (informacje na stronie www.mbp.opole.pl – zakładka Placówki)