Uchwałą Nr XXXIII/268/2017 Rady Gminy Dobrzeń Wielki z dniem 1.07.2017 Filia w Czarnowąsach została zlikwidowana.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu jest w trakcie prac mających na celu utworzenie placówki w miejsce zlikwidowanej - będzie to Filia nr 8 MBP.

Trwają prace nad zmianą Statutu MBP,  przysposobieniem księgozbioru do udostępniania w ramach wspólnego systemu elektronicznego, wykonaniem mebli oraz wyremontowaniem pomieszczeń.

Przewidywany termin otwarcia placówki – listopad 2017 r.

Dzielnica
Czarnowąsy

Adres:
pl. Klasztorny 8A
46-020 Opole, Czarnowąsy

tel.: 515 953 570

e-mail: filia8 (at) mbp.opole.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek13:00 – 20:00
wtorek10:00 – 16:00
środa10:00 – 16:00
czwarteknieczynne
piątek13:00 – 20:00
sobotanieczynne

 

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Fila nr 8 mieści się przy pl. Klasztornym 8A w Opolu-Czarnowąsach. Uroczyste otwarcie Filii w strukturach MBP w Opolu odbyło się 3 listopada 2017 roku. Placówką kieruje Jadwiga Lech

Co można u nas znaleźć?

Naszym czytelnikom oferujemy literaturę beletrystyczną: powieści obyczajowe i historyczne, romanse, kryminały i sensacje, a także fantastykę i grozę; poezje, dramaty, eseje, listy; lektury szkolne; literaturę dziecięcą i młodzieżową; literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy.

W czym możemy Ci pomóc?

W  Filii nr 8 wszystkie zbiory wypożyczysz bezpłatnie, założysz tu elektroniczną kartę biblioteczną, uzyskasz informację na temat regulaminu, zbiorów i działań biblioteki.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

W Filii nr 8 znajdują się 2 stanowiska komputerowe z pakietem Office i dostępem do Internetu. Bezpłatna sieć Wi-Fi umożliwia też korzystanie z Internetu na własnych urządzeniach.

Jak możesz u nas spędzić czas?

W placówce można odpocząć przy aktualnej prasie - prenumerujemy NTO, Angorę, Politykę, Wprost, Focus, Vivę, Zwierciadło, Świerszczyk, Viktora-Juniora.

Grupy przedszkolne i szkolne zapraszamy na zorganizowane zajęcia - głośne czytanie, lekcje biblioteczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai połączone z zabawami ruchowymi i plastycznymi. Dla starszych dzieci w zajęcia wplatane są zabawy logiczne dotyczące tematu związanego z wybranym zagadnieniem.

Dla dorosłych czytelników mamy bogaty księgozbiór zarówno literatury obyczajowej jak literatury popularnonaukowej. Oferujemy również książki dla miłośników romansów, kryminałów, fantasy czy horrorów.

Nadchodzące wydarzenia

Zobacz, co będzie się wkrótce działo

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło
1