Uchwałą Nr XXXIII/268/2017 Rady Gminy Dobrzeń Wielki z dniem 1.07.2017 Filia w Czarnowąsach została zlikwidowana.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu jest w trakcie prac mających na celu utworzenie placówki w miejsce zlikwidowanej - będzie to Filia nr 8 MBP.

Trwają prace nad zmianą Statutu MBP,  przysposobieniem księgozbioru do udostępniania w ramach wspólnego systemu elektronicznego, wykonaniem mebli oraz wyremontowaniem pomieszczeń.

Przewidywany termin otwarcia placówki – listopad 2017 r.

Dzielnica
Czarnowąsy

Adres:
pl. Klasztorny 8A
46-020 Opole, Czarnowąsy

tel.: 515 953 570

e-mail: filia8 (at) mbp.opole.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek13:00 – 20:00
wtorek10:00 – 16:00
środa10:00 – 16:00
czwarteknieczynne
piątek13:00 – 20:00
sobotanieczynne

 

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Fila nr 8 mieści się przy pl. Klasztornym 8A w Opolu-Czarnowąsach. Uroczyste otwarcie Filii w strukturach MBP w Opolu odbyło się 3 listopada 2017 roku. Placówką kieruje Jadwiga Lech

Co można u nas znaleźć?

Naszym czytelnikom oferujemy literaturę beletrystyczną: powieści obyczajowe i historyczne, romanse, kryminały i sensacje, a także fantastykę i grozę; poezje, dramaty, eseje, listy; lektury szkolne; literaturę dziecięcą i młodzieżową; literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy.

W czym możemy Ci pomóc?

W  Filii nr 8 wszystkie zbiory wypożyczysz bezpłatnie, założysz tu elektroniczną kartę biblioteczną, uzyskasz informację na temat regulaminu, zbiorów i działań biblioteki.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

W Filii nr 8 znajdują się 2 stanowiska komputerowe z pakietem Office i dostępem do Internetu. Bezpłatna sieć Wi-Fi umożliwia też korzystanie z Internetu na własnych urządzeniach.

Jak możesz u nas spędzić czas?

W placówce można odpocząć przy aktualnej prasie - prenumerujemy NTO, Angorę, Politykę, Wprost, Focus, Vivę, Zwierciadło, Świerszczyk, Viktora-Juniora.

Grupy przedszkolne i szkolne zapraszamy na zorganizowane zajęcia - głośne czytanie, lekcje biblioteczne, spotkania z teatrzykiem Kamishibai połączone z zabawami ruchowymi i plastycznymi. Dla starszych dzieci w zajęcia wplatane są zabawy logiczne dotyczące tematu związanego z wybranym zagadnieniem.

Dla dorosłych czytelników mamy bogaty księgozbiór zarówno literatury obyczajowej jak literatury popularnonaukowej. Oferujemy również książki dla miłośników romansów, kryminałów, fantasy czy horrorów.

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło
1