Dzielnica Stare Miasto

Adres:
ul. Książąt Opolskich 48-50
45-006 Opole-

tel.: 512 370 509e-mail: filia4 (at) mbp.opole.pl

 

Profil FB

poniedziałek
11:00 – 19:00

wtorek
11:00 – 19:00

środa
11:00 – 19:00

czwartek
09:00 – 16:00

piątek
11:00 – 19:00

sobota
09:00 – 15:00

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Filia nr 4 przy ul. Książąt Opolskich 48-50 (okolice Ronda) to dawna ‘czwórka’ z pl. Piłsudskiego, ale w nowym, odświeżonym wydaniu. Warto się wspiąć po schodach, by do niej dotrzeć – czeka tu na Was bogaty księgozbiór, miła obsługa i niezwykły klimat, który tworzą nowoczesne, kolorowe wnętrza oraz dwie drewniane antresole.

Co można u nas znaleźć?

Filia nr 4 to przystań dla podróżników, idealne miejsce dla tych, którzy kochają ruszać w drogę, poznawać nowe miejsca, smaki, kultury. Nieustannie uzupełniany zbiór literatury o tematyce podróżniczej, turystycznej, geograficznej pozwoli przenieść się w czasie i przestrzeni nawet tym, którzy kochają podróżować tylko palcem po mapie.Szeroki wybór literatury pięknej, popularnonaukowej, dziecięco-młodzieżowej, fantastyki i kryminału zaspokoi nawet największy głód czytelniczy.

Filia nr 4 posiada także bogato zaopatrzony kącik prasowy dla dzieci i dla dorosłych, w którym poza dziennikami, znaleźć można literaturę podróżniczą, dotyczącą biegania, wypraw rowerowych i turystyki górskiej.

W czym możemy Ci pomóc?

Bibliotekarze chętnie pomogą Ci znaleźć poszukiwaną przez Ciebie książkę, polecą ciekawą lekturę, postarają się rozwiązać każdą literacką zagadkę.

Gdy wybierasz się na wakacje lub weekendowy wyjazd i chciałbyś ten czas dobrze wykorzystać, koniecznie najpierw odwiedź Filię nr 4. Bogaty zbiór przewodników, folderów turystycznych i map, które możesz wypożyczyć, na pewno mile Cię zaskoczy.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

Dla tych, którzy lubią podróżować wirtualnie, czeka czytelnia komputerowa, wyposażona w nowoczesny sprzęt i bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. U nas także skserujesz, wydrukujesz i  zeskanujesz.

Jak możesz u nas spędzić czas?

W Filii nr 4 zatopisz się w lekturze w wygodnych fotelach, spędzisz czas surfując po Internecie lub w ciszy popracujesz w twórczej aurze panującej w Pokoju Literackim. Organizujemy również wiele ciekawych imprez, m.in. spotkania podróżnicze, wystawy, warsztaty i kursy komputerowe. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Wydarzenia archiwalne

Sprawdź, co się wydarzyło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Informacje związanie z biblioteką

AKTUALNOŚCI - Filia nr 4