DzielnicaSzczepanowice-Wójtowa Wieś

Adres:ul. B. Wyszomirskiego 745-776 Opole

tel.: +48 512270763

e-mail: filia21 (at) mbp.opole.pl

poniedziałek
15:00 – 20:00

wtorek
11:00 – 16:00

środa
16:00 – 20:00

czwartek
nieczynne

piątek
nieczynne

sobota
nieczynne

Lokalizacja:

Wczytuję mapę...

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Placówka mieści się przy ul. B. Wyszomirskiego 7 w Wójtowej Wsi, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 28.  Istnieje od 1986 roku.

Co można u nas znaleźć?

Nasz księgozbiór skierowany jest do osób w każdym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Bogatą kolekcję stanowi literatura dziecięca. Uczniowie szkół podstawowych i średnich znajdą tu potrzebne lektury. Dorośli wypożyczą literaturę piękną polską i obcą, biografie, literaturę popularno-naukową. Na miejscu można skorzystać ze słowników, encyklopedii, albumów, atlasów i przewodników.

W czym możemy Ci pomóc?

Czytelnicy w naszej bibliotece mają wolny dostęp do półek, ale bibliotekarz zawsze jest gotów, by doradzić lub znaleźć poszukiwaną książkę.

Z jakich technologii u nas skorzystasz?

Zachęcamy do korzystania z komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu.

Jak możesz u nas spędzić czas?

Nasza czytelnia jest idealnym miejscem do odrabiania zadań domowych dla dzieci z pobliskiej szkoły. Po obowiązkach czas na przyjemności – a te gwarantują gromadzone w bibliotece gry planszowe oraz quiz przyrodniczy. Jest to tez dobrze miejsce do promowania akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. U nas głośno czytają wszyscy: bibliotekarz, rodzice i dzieci. Po cichu natomiast można poczytać prasę, a nawet wypożyczyć ją do domu.

Regularnie organizujemy lekcje biblioteczne, wycieczki, warsztaty, pasowanie na czytelnika, konkursy plastyczne czy spotkania z okazji świąt.

Informacje związanie z biblioteką

AKTUALNOŚCI - Filia nr 21